آموزش وردپرس
خانه / مطالبی برای والدین / كوچولوي امروز تو ، شايد نيوتن فردا باشد!

كوچولوي امروز تو ، شايد نيوتن فردا باشد!

كوچولوي امروز تو ، شايد نيوتن فردا باشد!

💥زندگي پيچيده امروزي هر لحظه در حال نو شدن است و خلاقيت و نوآوري ضرورت زندگي فعال است. انسان براي خلق نشاط و پويايي در زندگي نيازمند نوآوري و ابتكار است.
در خانه و مدرسه مفاهيم زيادي را به فرزندانمان آموخته ايم و به او ياد داده ايم كه يك سال ١٢ ماه دارد به او گفته ايم زمين گرد است و به دور خورشيد مي گردد، به او آموخته ايم كه نيروي جاذبه را نيوتن كشف كرد. ولي آيا تا به حال به او گفته ايم او انساني است منحصر به فرد.
💥آيا به او باور انده ايم كه او هم مي تواند يك نيوتن، اديسون، پيكاسو، زكريا و … و يك برترين باشد. رسالت اصلي ما اين است كه بدانيم هر كودكي يك شخص منحصر به فرد است و داراي استعداد خارق العاده كه مي تواند خلاق شود.
تمام موفقيت ها و پيشرفت هاي انسان در گرو انديشه هاي بارور و پوياست. در عصر گسترش روز افزون اطلاعات و ارتباطات، مسئله اي كه بيش از هر چيز توجه روان شناسان را به خود معطوف كرده است، چگونگي رشد و پرورش نيروي «خلاقيت» است.
💥زمينه رشد خلاقيت در خانه زماني فراهم مي شود كه به كودكانتان آزادي بدهيد و به آن ها به عنوان يك فرد احترام بگذاريد، از نظر عاطفي در حد اعتدال به آن ها نزديك شويد منزل را به صورتي درآوريد كه در آن اقتدار مورد سوال قرار گيرد و فعاليت، بازي و خنده به مقدار زياد وجود داشته باشد. شما و كودكانتان سعي كنيد كارها را به روش هاي جديد و جالب انجام دهيد. با تشويق و تاييد رفتار كودك و تدارك لوازم بازي هاي دلخواه او، قدرت تخيل و خلاقيت كودك را تقويت كنيد. خيال پردازي هاي كودكان را سرزنش نكنيد.

شیرزاد محمدپور

درباره ی شیرزاد محمدپور

با سلام این جانب شیرزاد محمدپور ، دارای کارشناسی رشته ی علوم تربیتی و کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی و مقیم تبریز هستم. من و همکارانم با همکاری یکدیگر در اداره و مدیریت این وب سایت تلاش خود را میکنیم. امیدوارم رضایتمند باشید.

همچنین ببینید

20101017163230486_cschneiderlibraryscene

قدم به قدم برای کتاب‌خوان کردن بچه‌ها

رهاکردن بچه‎ها جلوی تلویزیون، حبس کردن شان لابه‌لای اسباب‎بازی‎های رنگارنگ و تنها گذاشتن آن‎ها در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.