آموزش وردپرس
خانه / مشاوره / راه كارهاي عملي براي درمان (ناخن جویدن)

راه كارهاي عملي براي درمان (ناخن جویدن)

راه كارهاي عملي براي درمان (ناخن جویدن)

💥1- كوتاه كردن ناخن ها
ناخن هاي كوتاه شده لزوم كمتري دارند تا جويده شوند، سعي كنيد هر چند روز يك بار ناخن هايش را بگيريد و سوهان بزنيد تا حتي نتواند تكه هاي كوچك ناخن را به دندان بگيرد.

💥 2-به دنبال علت بگرديد
شما بهتر است منتظر پاسخ كودكتان كه چرا ناخنش را مي جود نباشيد و او را به خاطر انجام اين عمل سرزنش نكنيد. سعي كنيد به دنبال علت باشيد و توجه كنيد كه كودكتان در چه مواقعي اين عمل را انجام ميدهد. به عنوان مثال، شايد كودك با ايجاد موقعيت هاي خاص به ناخن جويدن مي پردازد. و يا موقعي كه ميخواهد در مورد مسأله مهمي با شما صحبت كند يا در هنگام تماشاي فيلم هاي وحشتناك.
اين حالت را كه در او استرس ايجاد مي كند شناسايي و كاري كنيد كه در موقعيت هاي استرس زا قرار نگيرد. اگر كودك هنگام تماشاي برنامه تلويزيوني ناخن مي جود، شيئي به دست او بدهيد تا سرش گرم شود. به مكان هايي كه اين عادت كودك زياد مي شود نيز دقت كنيد تا علت اين اختلال را بفهميد.
هنگامي كه اين عادت كم شد، با تعيين پاداش، اين رفتار خوب او را تقويت كنيد. به عنوان مثال، براي تشويق هر بار ناخن نجويدن ستاره اي به جدول برنامه هاي روزانه او اضافه كنيد و به ازاي هر ۱۰ ستاره به او هديه دهيد.
جست و جو كنيد كه چه چيزي باعث شده آرامش و امنيت او به هم بخورد. اين تلاش و كاوش شما براي پيدا كردن مشكل كودكتان و حل آن ميتواند بزرگترين گام براي از بين بردن اختلال جويدن ناخن باشد.

شیرزاد محمدپور

درباره ی شیرزاد محمدپور

با سلام این جانب شیرزاد محمدپور ، دارای کارشناسی رشته ی علوم تربیتی و کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی و مقیم تبریز هستم. من و همکارانم با همکاری یکدیگر در اداره و مدیریت این وب سایت تلاش خود را میکنیم. امیدوارم رضایتمند باشید.

همچنین ببینید

ba3400-1

تاثيرات بوسيدن كودكان

تاثيرات بوسيدن كودكان 💥بوسیدن فرزند پرخاشگري او را كاهش مي دهد. 💥بوسیدن فرزند انرژي هاي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.