آموزش وردپرس
خانه / مشاوره / تأثير رفتار والدين بر ناخن جويدن كودكان

تأثير رفتار والدين بر ناخن جويدن كودكان

تأثير رفتار والدين بر ناخن جويدن كودكان

💥 متخصصان علاوه بر بررسي رفتار كودك، بر رفتار والدين او نيز تمركز مي كنند. زيرا عامل اصلي اين رفتار، ممكن است عملكرد والدين و اطرافيان باشد. متخصص در اين شرايط به والدين كمك مي كند تا رفتار و واكنش خود را نسبت به كودك سنجيده تر كنند تا اضطرابي به كودك وارد نشود. كودك با ناخن جويدن به نحوه رفتار والدين يا اطرافيان با او واكنش نشان مي دهد؛ در اين زمينه والدين بايد سعي كنند ناراحتي و مشكلات ناشي از مشغله هاي كاري خود را به منزل منتقل نكنند.

💥چنانچه يكي يا هر دو والدين كودكي؛ عادت به ناخن جويدن داشته باشند احتمال آنكه كودك آنها نيز به اين عادت مبتلا شود بيشتر از كودكاني است كه والدين آنها دچار اين اختلال نيستند. زيرا در بعضي موارد، كودك ناخن جويدن را از والدين مي آموزد، چون مي بيند والدينش به هنگام ناراحتي اين عمل را انجام مي دهند و ازاين رو ياد مي گيرد براي رفع ناراحتي خود به اين عمل روي آورد.

شیرزاد محمدپور

درباره ی شیرزاد محمدپور

با سلام این جانب شیرزاد محمدپور ، دارای کارشناسی رشته ی علوم تربیتی و کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی و مقیم تبریز هستم. من و همکارانم با همکاری یکدیگر در اداره و مدیریت این وب سایت تلاش خود را میکنیم. امیدوارم رضایتمند باشید.

همچنین ببینید

ba3400-1

تاثيرات بوسيدن كودكان

تاثيرات بوسيدن كودكان 💥بوسیدن فرزند پرخاشگري او را كاهش مي دهد. 💥بوسیدن فرزند انرژي هاي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.